![]() SZKOŁA JEST OBJĘTA SYSTEMEM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ SZKOLNY REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej NA ROK SZKOLNY 2020/2021 - dla uczniów ośmioletniej szkoły podstawowej
Podstawa prawna:
§1
§2
§3
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 jest przeprowadzana do klas pierwszych pięcioletniego Technikum oraz trzyletniej Branżowej Szkoły I stopnia w zawodach: 1. TECHNIKUM /5 – letnie 1) technik pojazdów samochodowych Na punkty przeliczane są oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z zajęć edukacyjnych:
2) technik informatyk Na punkty przeliczane są oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z zajęć edukacyjnych:
3) technik organizacji turystyki Na punkty przeliczane są oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z zajęć edukacyjnych:
4) technik usług fryzjerskich Na punkty przeliczane są oceny z przedmiotów:
2. BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: 3 – letnia · monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie · sprzedawca · dekarz · fryzjer · kucharz · kelner · mechanik pojazdów samochodowych · elektryk Na punkty przeliczane są oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z zajęć edukacyjnych:
§4 O przyjęciu do klas pierwszych w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej decyduje łączna liczba punktów uzyskanych za: 1. Egzamin ośmioklasisty - maksymalnie 100 punktów. W przypadku przeliczania na punkty wyników egzaminu ośmioklasisty 1) wynik przedstawiony w procentach z: a) języka polskiego, b) matematyki, - mnoży się przez 0,3 2) wynik przedstawiony w procentach z: a) jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia, b) języka obcego nowożytnego - mnoży się przez 0,2 2. Oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej - maksymalnie 72 punkty. W przypadku przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej za oceny wyrażone w stopniu: 1) celującym – przyznaje się po 18 punktów, 2) bardzo dobrym – przyznaje się po 17 punktów, 3) dobrym – przyznaje się po 14 punktów, 4) dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów, 5) dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty. 3. Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem przyznaje się 7 punktów 4. Osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, przyznaje się 3 punkty. 5. Szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły. W przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia w tych zawodach, z tym że maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
6. Kandydatom do szkół ponadpodstawowych, zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu ośmioklasisty z przyczyn losowych lub zdrowotnych przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przy czym za uzyskanie z: 1) języka polskiego i matematyka oceny wyrażone w stopniu: - celującym – przyznaje się po 30 punktów, - bardzo dobrym - przyznaje się po 25 punktów, - dobrym – przyznaje się po 20 punktów, - dostatecznym – przyznaje się po 10 punktów, - dopuszczającym – przyznaje się po 5 punktów; 2) języka obcego nowożytnego i jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia, oceny wyrażonej w stopniu: - celującym – przyznaje się po 20 punktów, - bardzo dobrym - przyznaje się po 18 punktów, - dobrym – przyznaje się po 13 punktów, - dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów, - dopuszczającym – przyznaje się po 5 punktów
Kandydat ubiegający się o
przyjęcie do klasy pierwszej w Zespole Szkół Zawodowych
7. Laureaci lub finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, przyjmowani są w pierwszej kolejności do klasy pierwszej, jeśli posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
§5 W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej kandydatów równej liczby punktów pierwszeństwo w przyjmowaniu mają:
§6 1. Dokumenty wymagane od kandydata ubiegającego się o przyjęcie do klasy pierwszej: 1) wniosek o przyjęcie kandydata do szkoły ponadpodstawowej potwierdzony podpisem kandydata oraz podpisem rodzica/opiekuna prawnego – wydruk z elektronicznego systemu rekrutacji, 2) świadectwo ukończenia szkoły podstawowej - oryginał lub kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem 3) zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty - oryginał lub kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem, 4) dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata kryteriów – oryginały lub poświadczone za zgodność z oryginałem kopie:
2. Dokumenty wymagane od kandydata zatwierdzonego do przyjęcia do szkoły: 1) oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, 2) oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty, 3) karta informacyjna wydana przez szkołę podstawową, 4) orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej – w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami, 5) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie – wydane przez lekarza Medycyny Pracy, 6) pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej w przypadku ucznia ubiegającego się o przyjęcie do Branżowej Szkoły I stopnia, który do dnia 01.09.2020 r. nie ukończy 15 lat życia, 7) karta zdrowia, 8) 2 fotografie.
§7 Terminarz rekrutacji Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, tj.: technikum, branżowej szkoły I stopnia na rok szkolny 2020/2021.
§8 Uczniowie przyjęci do szkoły mają możliwość zamieszkania w internacie działającym przy Zespole Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej.
§ 9 1. Z postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkolna komisja rekrutacyjna sporządza protokoły. Do protokołów załącza się listy kandydatów. 2. Nadzór nad pracą komisji sprawuje przewodniczący komisji rekrutacyjnej. 3. Odwołanie od wyników postępowania rekrutacyjnego przysługuje w terminie 7 dni od daty ogłoszenia list kandydatów przyjętych do wybranej szkoły. Odwołanie rozpatruje przewodniczący komisji rekrutacyjnej w ciągu 5 dni od złożenia odwołania. 4. Od decyzji przewodniczącego przysługuje odwołanie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni. Dyrektor rozpatruje odwołanie w ciągu 7 dni.
§ 10 Pozostałe zasady nieuregulowane niniejszym regulaminem określają obowiązujące przepisy prawa oświatowego. |