TECHNIK SPEDYTOR

TECHNIK SPEDYTOR  NOWOŚĆ


Kwalifikacje:

K1 - Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów

Technik spedytor jest to zawód z przyszłością ,cieszący się coraz większą popularnością, dający duże perspektywy oraz możliwości na rynku pracy, zwłaszcza, po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Celem pracy spedytora jest organizowanie przewozu towarów w kraju i za granicą. Polega ono na szukaniu klienta, ustalaniu szczegółów dotyczących transportu, negocjowaniu ceny za usługę oraz rozliczaniu usługi. Do zadań spedytora należy także poszukiwanie dodatkowych klientów, aby zapewnić optymalne wykorzystanie środka transportu na całej, planowanej trasie przewozu. W przypadku eksportu oraz importu towarów spedytor odpowiedzialny jest za wypełnianie dokumentów oraz organizację odpraw celnych.

Możliwości zatrudnienia: Technik spedytor może pracować w firmach transportowych, spedycyjnych, kurierskich, urzędach pocztowych, przedsiębiorstwach zajmujących się importem i eksportem, agencjach celnych, firmach świadczących usługi transportowe, samochodowe, autokarowe, kolejowe, lotnicze, morskie i inne, a także może prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek

Rozszerzenie:
  • fizyka
  • geografia

Comments