Aktualności‎ > ‎

ŻUŻLOWCY W NASZEJ SZKOLE

opublikowane: 16 gru 2019, 14:27 przez Tomasz Gucwa
W piątek 13 grudnia, po raz drugi, w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej gościli zawodnicy i trenerzy popularnego klubu żużlowego Unia Tarnów. Na zaproszenie dyrektora szkoły Pana Wojciecha Szafrańca, który prywatnie jest znanym miłośnikiem „czarnego sportu” i fanem tarnowskich Jaskółek,  tym razem na spotkanie przybyli: zawodnik Unii Ernest Koza wraz z trenerem Pawłem Baranem, oraz trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Jaskółki Tarnów - Mirosław Cierniak wraz z adeptem ze swojej szkółki Jasiem Heleniakiem. 
Licznie zgromadzeni uczniowie ZSZ oraz bobowskiej podstawówki mieli okazję poznać tajniki sportu żużlowego od kuchni. Trenerzy opowiedzieli jak wygląda szkolenie w ich klubie, czego wymaga się od zawodników i jakie są koszty uprawiania tego sportu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przywiezione przez ekipę oryginalne motory, na których jeżdżą w zawodach. 
Zgromadzeni obejrzeli fragmenty biegów, w których Ernest Koza odnosił spektakularne zwycięstwa, pokazano także upadki zawodników, ukazując jednocześnie ryzyko występujące w tej dziedzinie sportu.
Spotkanie prowadził dyrektor szkoły, a uczniowie chętnie zadawali pytania i brali udział w konkursie wiedzy o żużlu, za co otrzymywali nagrody ufundowane przez głównego sponsora klubu- Grupę Azoty oraz Tarnowskie Towarzystwo Żużlowe.
Nie zabrakło wspomnień, wspólnych zdjęć i autografów.
Z pewnością to nie ostatnie „żużlowe” spotkanie w tej szkole. 
                                                                                                                                                opracował: Janusz Średniawa 
  
 
 
 
                                                                       

Comments