Aktualności‎ > ‎

ZSZ w Bobowej z certyfikatem bezpiecznej szkoły.

opublikowane: 17 mar 2019, 17:21 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 19 mar 2019, 05:32 ]
    
Po wysokiej lokacie w rankingu małopolskich  szkół „ PERSPEKTYWY”
ZSZ w Bobowej otrzymał kolejne wyróżnienie. Po przeprowadzonym audycie Instytut  Badania Marki przyznał placówce miano BEZPIECZNEJ PLACÓWKI OŚWIATOWEJ - za szczególną dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki kształcenia uczniów oraz pracy nauczycieli i pracowników obsługi.
W ocenie uwzględniono szczególne zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników w tworzenie klimatu bezpiecznej nauki i pracy, realizacje bogatego programu opiekuńczo- wychowawczego szkoły
a także potwierdzone procedury na wypadek różnych możliwych zagrożeń. Doceniono dbałość
o właściwy stan techniczny obiektu i jego otoczenia, realizację dyżurów nauczycielskich oraz działań profilaktycznych prowadzonych na szeroka skalę.
Na wysokim poziomie oceniono opiekę pedagogiczną w czasie wycieczek, praktyk, zajęć wychowanie fizycznego  oraz różnych  imprez organizowanych przez szkołę, a także opiekę nad mieszkańcami przyszkolnego internatu.
Położenie placówki w mniejszej miejscowości chroni młodzież przed wieloma zagrożeniami występującymi niejednokrotnie w większych ośrodkach miejskich.
Według instytucji nadającej ten ważny certyfikat bezpieczeństwo młodzieży w placówce oświatowej jest jej nadrzędnym celem i tak jest ono traktowane w ZSZ w Bobowej. 
Przyznany tytuł powinien być także ważnym atutem dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich rodziców przy wyborze dalszego miejsca kształcenia.Comments