Aktualności‎ > ‎

Znamy już wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego!

opublikowane: 22 lis 2015, 12:10 przez Renata Pękala
W dniu 20 listopada  Komisja Wyborcza nadzorująca przebieg wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego przedstawiła protokół podsumowujący całe przedsięwzięcie wraz z ostatecznymi wynikami.

Dawno już wybory w naszej szkole nie cieszyły się takim zainteresowaniem i nie były poprzedzone ciekawą i dynamiczną chwilami kampanią wyborczą.

Wyrazy uznania i gratulacje należą się całej szóstce kandydatów, którzy przystąpili do wyborów
 i byli gotowi przyjąć ciężar pełnienia funkcji reprezentanta interesów uczniowskich w naszej szkole. To, wbrew pozorom, wcale nie takie łatwe zadanie…

         Wydano 188 kart do głosowania, oddano 183 ważne głosy,
frekwencja wyborcza wynosiła 78%.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

1.     Julia Szczepanek             102

2.     Joanna Wojtaczka             32

3.     Małgorzata Karpińska      27

4.     Kacper Walicki                 16

5.     Mateusz Czerwień               4

6.     Krystian Sarkowicz             2

 

Wybory z dużą przewagą wygrała uczennica Julia Szczepanek z klasy pierwszej technikum i ona w najbliższych dniach przejmie zaszczytne stanowisko Przewodniczącego od kończącego w tym roku szkołę ucznia Tomasza Babicza. Julia, mimo, że w naszej szkole uczy się dopiero od niespełna trzech miesięcy, potrafiła zdobyć bardzo duże uznanie wielu koleżanek i kolegów. To dobra wróżba ale i wielka odpowiedzialność na rozpoczynającą się kadencję. Mamy jednak nadzieję, że dla dobra całej społeczności naszej szkoły każdy na miarę swoich możliwości będzie się starał pomagać przyszłej Przewodniczącej w owocnym pełnieniu tej funkcji. Widać, że demokratyczny wybór dziewczyny na to stanowisko wpisuje się w ogólne tendencje panujące obecnie w naszym kraju…

Kilka ostatnich lat to chłopcy nieprzerwanie sprawowali tą funkcje. Mimo, że stanowią liczebną przewagę w szkole, tym razem reprezentować ich będzie dziewczyna.

         Julii serdecznie gratulujemy tak dobrego wyniku, życzymy Jej wszelkich sukcesów, wytrwałości, fajnych pomysłów i satysfakcji z pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

 

 

                                                          opracował: Janusz Średniawa

 

Comments