Aktualności‎ > ‎

Zespół Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego jedną z 76 szkół w Polsce z PRZEPISEM NA SUKCES: programem profilaktycznym opracowanym przez młodych – dla młodych

opublikowane: 21 gru 2018, 01:22 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 21 gru 2018, 03:07 ]
19 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych oraz zaproszona młodzież ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu o charakterze profilaktycznym realizowanym przez Fundacje zaNim oraz współfinansowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Znany raper Jakub „Anatom” Nowak wraz z podróżnikiem Bartłomiejem Krakowiakiem opowiadali o swoim PRZEPISIE NA SUKCES. Obaj musieli pokonać po drodze uzależnienia, brak wsparcia ze strony rodziny oraz negatywne wzorce zachowań. Teraz dzielą się swoim PRZEPISEM z młodzieżą w przystępnej słownej i muzycznej formie. Spotkanie było podzielone na  dwie części. Pierwsza to wykład profilaktyczny oparty na świadectwie życia dwóch w/w osób, na którym uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zapobiec uwikłaniu się w problemy z przestępczością, jak poradzić sobie z istniejącymi już zachowaniami destrukcyjnymi oraz jakie istnieją (atrakcyjne dla młodego człowieka) alternatywy wobec przestępczości czy uzależnień. Natomiast drugą częścią był koncert rapera Anatoma, który w autentycznym i komunikatywnym przekazie muzycznym promował pozytywne wartości społeczne, inspirował do rozwoju osobistego oraz uświadamiał nauczycieli i opiekunów o potrzebie aktywnej profilaktyki.
Obydwaj artyści pokazali młodzieży alternatywy dla współczesnych, nieefektywnych rozrywek i marnotrawienia czasu, które często prowadzą do zejścia na drogę przestępczą. Dali młodzieży PRZEPIS NA SUKCES! 

opracowała: Anna Janota


Comments