Aktualności‎ > ‎

Zasłużona emerytura…

opublikowane: 29 mar 2015, 05:54 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 31 mar 2015, 10:50 ]
"Życzymy Ci dni zwykłych cudów.

Gorącej filiżanki kawy, którą ktoś dla Ciebie zrobi.

Nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela.

Zielonych świateł na Twej drodze..."Wraz z zakończeniem pierwszego semestru na zasłużoną emeryturę, po wielu latach oddanej
i sumiennej pracy, przeszła Pani Anna Wierzbicka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w naszej szkole.

Przychodząc niegdyś do pracy w tej placówce od podstaw organizowała struktury nowo tworzonego technikum ekonomicznego a później zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie sprzedawca, ucząc tam ekonomii, rachunkowości, przedsiębiorczości i wielu innych przedmiotów związanych z ta branżą. Przez całe lata przygotowywała liczne grono absolwentów do zdawanego z bardzo dobrym wynikiem egzaminu zawodowego.

Zawsze życzliwa i wyrozumiała dla uczniów, potrafiła skutecznie przekazać im nauczane treści, dzięki własnej rozległej wiedzy, doświadczeniu i dużemu zaangażowaniu w proces nauczania.

Dydaktyka nie była jedyną forma aktywności Pani Ani w naszej szkole.

Jako człowiek o wielkim sercu, otwarty na potrzeby innych stworzyła tutaj pielęgnowane
i rozwijane do dziś formy działalności charytatywnej i szeroko pojętego wolontariatu.
Jako pierwsza, wraz z grupą uczniów wzięła udział w takich akcjach jak WOŚP, Góra Grosza, świąteczne kartki, zbiórki pieniędzy, żywności i wiele innych.

Osobiście nawiązała istniejący do dziś kontakt z gorlickim Domem Dziecka, organizując różne formy pomocy i współpracy dla mieszkających tam dzieci.

Zainicjowała udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” i innych tego typu działaniach. Wielokrotnie uczestniczyła w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Stróżach.
Trudno dziś nawet wymienić wszystkie formy działalności w tym zakresie, będących
Jej udziałem.

Mając talent i artystyczny zmysł służyła Pani Ania pomocą przy dekoracji szkoły z okazji różnych świat i obchodzonych rocznic. Szczególnie pamiętamy przygotowywane przez Nią stroiki, bukiety i piękne, tradycyjnie woskiem zdobione pisanki wielkanocne. Gdzieś pomiędzy tym przewija się także smak pysznego, prawdziwego miodu z ekologicznej pasieki oraz czasu na rozmowę jak i ciepłych słów, które potrafiła znaleźć dla każdego.

Każde pożegnanie z natury swej jest trochę smutne, lecz my nie możemy i nie chcemy rezygnować Pani Aniu z Pani wiedzy, doświadczenia, talentu i mądrości życiowej i liczymy
na częste spotkania przy różnych okazjach.

Mamy nadzieje, że na zasłużonej emeryturze nie braknie Pani zdrowia, czasu, chęci
i możliwości realizowania własnych planów, zainteresowań i marzeń, czego Pani z całego serca życzymy!!!Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy ZSZ w Bobowej
Comments