Aktualności‎ > ‎

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 30 cze 2020, 00:45 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 05:05 przez Sekretariat Sekretariat ]
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020, z racji spełnienia wymogów sanitarnych, odbyło się dwuetapowo. Część uczniów odebrała świadectwa 
w piątek 26 czerwca, pozostali uczynili to dopiero 
w poniedziałek.

Ten rok szkolny zostanie zapamiętany przez uczniów, nauczycieli i rodziców jako szczególny, naznaczony nieznaną dotychczas współczesnym pokoleniom epidemią koronawirusa, niewidzialnego wroga, który skutecznie sparaliżował wiele dziedzin życia społecznego, kulturalnego, oraz gospodarczego na całym świecie. Także szkoły, musiały znaleźć się w tej nowej zupełnie dla nich sytuacji.

Dzięki zrozumieniu, wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu udało się zakończyć ten rok szczęśliwie, w zdrowiu, osiągając wyznaczone cele. Niektórzy uczniowie mogą pochwalić się nawet lepszymi wynikami niż uzyskiwali w normalnych warunkach.

Ważne jest, aby budować dom na solidnych fundamentach – powiedział, nawiązując do słów ks. Jarosława Kokoszki wypowiedzianych w czasie kończącej rok szkolny Mszy Świętej, dyrektor szkoły Wojciech Szafraniec.

Dla Was tym fundamentem jest zdobyta wiedza i solidne wykształcenie, dające  szanse na godne wejście w dorosłe życie. Te słowa skierował szczególnie do absolwentów opuszczających właśnie mury szkoły.

Pomimo utrudnień wynikających z rygorów sanitarnych młodsi koledzy, jak każe zwyczaj, pożegnali odchodzących dobrym słowem i symbolicznymi upominkami.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny rozpoczniemy tradycyjnie i szkoła znów zacznie tętnić życiem. Pierwsze dni rekrutacji pokazują duże zainteresowanie nauką w tej placówce,
w której wykorzystując nieobecność uczniów poczyniono wiele starań i przedsięwzięć aby nowy rocznik przyjąć w jeszcze lepszych do nauki i pracy warunkach.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku, zdrowia oraz szczęśliwego powrotu po wakacjach. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za zrozumienie, cierpliwość i pomoc okazaną w czasie zdalnego nauczania, dzięki czemu możliwe było osiągnięcie wspomnianych wysokich wyników.

 

                                                                                   Opracował: Janusz Średniawa

Comments