Aktualności‎ > ‎

Wielkie święto w Zespole Szkół zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej

opublikowane: 11 lis 2019, 13:36 przez Tomasz Gucwa
Już 29 listopada w murach bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych odbędzie się centralna uroczystość obchodów 120 lecia Szkolnictwa Zawodowego w Bobowej. W 1899 roku Powstała tutaj Krajowa Szkoła Koronkarska – pierwsza forma zorganizowanego szkolnictwa zawodowego na tym terenie. Dzisiaj, będący jej kontynuatorem i spadkobiercą, miejscowy ZSZ szykuje się do świętowania dostojnego jubileuszu.

Całość obchodów rozpocznie się o godzinie 10.45 zebraniem pocztów sztandarowych i uczestników w budynku szkoły, po czym nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego w Bobowej na uroczystą Mszę Świętą.

Po atrakcyjnie zapowiadającej się części oficjalnej, ok. godziny 15 przewidziany jest obiad i wspólna biesiada – spotkanie towarzyskie dla wszystkich chętnych uczestników: zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, absolwentów, pracodawców, rodziców i wszystkich sympatyków tej placówki. Ze względów organizacyjnych, warunkiem udziału w spotkaniu towarzyskim jest wpłata kwoty 100 zł do dnia 20 listopada (nr konta i szczegóły w specjalnym ogłoszeniu na stronie szkoły). Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą ten uroczysty dzień spędzić razem z nami.

Dyrektor, Komitet organizacyjny,
Stowarzyszenie Szkolnictwo Zawodowe w Bobowej Wczoraj, Dziś, Jutro.


Comments