Aktualności‎ > ‎

Unia Tarnów w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej

opublikowane: 17 gru 2017, 10:07 przez Tomasz Gucwa
    
W dniu 12 grudnia 2017r uczniowie  Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego w Bobowej mieli okazję gościć żużlowca drużyny ekstraligowej Jakuba Jamróga, który jest zawodnikiem Unii Tarnów i trenera Pawła Barana. Podczas spotkania, uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega jazda na żużlu tzw. „czarny sport”. Niebywałą atrakcją stała się prezentacja sprzętu: motocykla, kasku, stroju żużlowego oraz obejrzenie filmów o klubie. 
Chętni uczniowie mieli okazję doświadczyć namiastki żużlowych emocji i przyjrzeć się bliżej  motocyklowi, a także zasiąść za jego kierownicą. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na  zadawane pytania. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii związanych z  życiem zawodowym żużlowca. Trener mówił o tym czym tak naprawdę jest sport żużlowy, opowiadał o technicznych aspektach motocykla żużlowego, zwracał  uwagę na pracowitość i wytrwałość, które powinny być atrybutami każdego sportowca. 

W dalszej części spotkania uczniowie mogli  pozować do pamiątkowych zdjęć z żużlowcem i jego trenerem a także poprosić o autograf. Wizyta dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń i z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. 

GALERIA

Comments