Aktualności‎ > ‎

Uczennice ZSZ z Bobowej w grybowskiej Starej Baśni

opublikowane: 5 cze 2017, 14:11 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 7 cze 2017, 02:51 przez Tomasz Gucwa ]
    Nauczyciele i uczniowie ZSZ w Bobowej wielokrotnie pokazali, że są otwarci na propozycje współpracy z rozmaitymi instytucjami oraz podmiotami funkcjonującymi w środowisku. Wielokrotnie, w swoim wolnym czasie, pomagali i uczestniczyli w realizacji projektów o charakterze kulturalnym, historycznym czy społecznym, które szerokim echem odbiły się w lokalnym środowisku i nie tylko.

Tym razem na zaproszenie wyjątkowego pasjonata historii, opiekuna grodu warownego Stara Baśń w Grybowie, w dniach 27-28 maja,  grupa dziewcząt pod opieką Pani Renaty Pękala wzięła udział w przedsięwzięciu pod tytułem: "Międzynarodowy Festiwal Pogranicza Polsko-Słowackiego - Wiosna na pograniczu".

To uczta dla miłośników historii, dawnych strojów, potraw, zwyczajów a także muzyki i tańca. Wyjątkowo klimatyczne wnętrza i otoczenie repliki średniowiecznego grodu są doskonałym miejscem do weekendowych wypraw dla dorosłych i dzieci.

Wspomniane uczennice w roli dam z odległej epoki, w historycznych strojach prezentowały się wyjątkowo ciekawie, stając się wdzięcznym powodem rycerskich pojedynków. Dla Małgosi Gawlik, Natalii Kłapacz oraz Magdy Sarkowicz była to żywa lekcja historii i tradycji, którą
z pewnością zapamiętają na długo.

                                           opracował:  Janusz Średniawa

Comments