Aktualności‎ > ‎

Technikum w ZSZ w Bobowej na 13 miejscu wśród małopolskich szkół

opublikowane: 15 sty 2019, 09:56 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 16 sty 2019, 03:45 ]
Na 13 pozycji sklasyfikowano technikum działające w ZSZ
w Bobowej w 21 Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY, pośród setki szkół objętych oceną w Małopolsce.Tym samym szkoła uzyskała tytuł " Złotej Szkoły 2019" . Fakt ten ma dla bobowskiej szkoły ogromne znaczenie, szczególnie, że daleko z tyłu pozostały renomowane technika funkcjonujące w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu czy Gorlicach.

Okazuje się, że mniejsza szkoła, w niewielkiej miejscowości
ma potencjał i potrafi skutecznie przygotować do egzaminów maturalnych i zawodowych nawet uczniów przychodzących do niej
 z przeciętnymi wynikami.

W takiej placówce uczeń nie jest anonimowy, łatwiej dostrzec jego potrzeby, zainteresowania, łatwiej też w porę zauważyć ewentualne kłopoty i odpowiednio na nie zareagować.
Ta lokata to także ukłon w stronę pracujących tam nauczycieli.

    Jako, że ranking ten wskazał nasze technikum jako najlepsze w powiecie gorlickim (znane gorlickie szkoły daleko z tyłu), mamy nadzieję, iż Starostwo Powiatowe zechce zainwestować odpowiednie środki aby dać szansę funkcjonowania temu miejscu na odpowiednim poziomie.

         To również merytoryczna zachęta dla kończących gimnazjum i szkołę podstawową do wyboru tej placówki jako dalszej drogi kształcenia zawodowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym rankingiem małopolskich techników. Tutaj dostępny jest ranking szkół.

 

 

                                                                           źródło: ZSZ w Bobowej

 
Comments