Aktualności‎ > ‎

Światowy Dzień Rzucania Palenia

opublikowane: 25 lis 2020, 01:05 przez Sekretariat Sekretariat
Nicoin – Recenzja sprayu na rzucanie palenia | Prohelvetia.pl

     Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w miesiącu listopadzie.

Jest to dobra okazja aby zastanowić się jak poprawić swoje zdrowie. Każdy wie, że palenie szkodzi. W ciągu roku z powodu palenia papierosów umierają miliony ludzi na świecie. Palenie papierosów jest zagrożeniem dla każdego niezależnie od wieku, płci, rasy, czy pochodzenia. Nałóg ten przyczynia się do wielu chorób, śmierci, zubożenia rodzin. Nikotyna która jest zawarta w dymie papierosowym dostaje się do krwi  i wywiera negatywny wpływ na organizm palacza. Poza nikotyną dym tytoniowy zawiera wiele innych szkodliwych rakotwórczych substancji chemicznych. Dla niektórych ta informacja wystarcza żeby nigdy nie spróbować papierosów, natomiast inni wpadają w mechanizm uzależnienia od tytoniu. Warto zapamiętać, że w dymie tytoniowym występuje ponad 4 tysiące związków chemicznych, a 40 z nich ma udowodnione działanie rakotwórcze.

Na co narażają się palacze?

Palacze są szczególnie narażeni na takie choroby jak: rak płuc, rak języka, krtani, przełyku, jamy ustnej, zawał mięśnia sercowego, rak nerki, wrzody żołądka, choroby oczu, upośledzenie płodności i wiele innych.

Bierne palenie – co to jest?

Wdychanie dymu tytoniowego z papierosa palonego przez inną osobę przebywającą w tym samym pomieszczeniu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia ponieważ boczny strumień dymu tytoniowego zawiera od 5 do 15 razy więcej tlenku węgla i od 2 do 20 razy więcej nikotyny niż dym wdychany przez palaczy.

E – papierosy

W Polsce Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że  e –papierosy są zagrożeniem, zwłaszcza dla młodych ludzi. Ministerstwo informuje, że palenie jest szkodliwe niezależnie od metody dostarczania nikotyny.

W  e-papierosach znajduje się glikol propylenowy oraz gliceryna. Substancje te po podgrzaniu hamują rozwój komórek. Naukowcy zwracają też uwagę na szkodliwość substancji zapachowych, które są obecne w aerozolach e-papierosów . Zawiera je większość tak zwanych liquidów cieczy stosowanych w tych urządzeniach.

Warto rzucić palenie!

Nigdy nie jest za późno by rzucić palenie.

Rzucenie palenia zawsze się opłaca.

·        20 minut po rzuceniu – spada tempo bicia serca,

·        8 godzin  po rzuceniu palenia – poprawia się funkcjonowanie  płuc, spada ryzyko zawału,

·        Od 1 miesiąca do 9 miesięcy po rzuceniu palenia – zmniejsza się kaszel i zanika brak tchu,

·        Rok po rzuceniu palenia – spada o połowę ryzyko zachorowania na choroby serca.

Dlatego zachęcamy wszystkich palących do rzucania palenia oprócz  poprawy zdrowia co jest najważniejsze, poprawią się również wasze finanse.


Wybierz zdrowy styl życia wolny od dymu tytoniowego!!!Comments