Aktualności‎ > ‎

Świąteczna wizyta wolontariuszy ZSZ w Bobowej w Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach

opublikowane: 20 gru 2017, 23:55 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 20 gru 2017, 23:58 ]

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela".

Jan Paweł II   

     Wolontariusz to człowiek, który bezinteresownie pomaga innym. Dzięki temu czuje, że żyje pełniej i piękniej. Staje się bardziej odpowiedzialny, wrażliwy i zdobywa doświadczenie. Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy młodzież otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych. 

    Wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej im. Stanisława Wyspiańskiego mają możliwość uwrażliwiania się na potrzeby innych poprzez różnego rodzaju działania na rzecz potrzebujących.  Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy, który przywraca radość i daje nadzieję. Dlatego wolontariusze już od początku grudnia niczym święty Mikołaj działali na wysokich obrotach.  W internacie szkolnym wspólnie z panią Cecylią Ligęza upieczone i udekorowane zostały tradycyjne świąteczne pierniczki, a przy pomocy pani Jadwigi Kmak wykonano dekoracje świąteczne w postaci stroików. 
    
    W dniu 20 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu  jak co roku  udali się wraz z opiekunem panem Wojciechem Szafraniec  z wizytą do Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach, aby złożyć życzenia świąteczne i podarować przygotowane drobne prezenty. Podczas składania życzeń i wręczania upominków pacjenci hospicjum pomimo cierpienia, zmagania się z chorobą nie kryli wzruszenia i zaskoczenia. U większości na twarzach gościł uśmiech i blask w oku. Nie zabrakło również  miłych rozmów. Czas spędzony w hospicjum był naprawdę radosny i miły zarówno dla pacjentów jak i wolontariuszy. 

Galeria
                                                                                                                                                              
 Opracował        
 Wojciech Szafraniec  

Comments