Aktualności‎ > ‎

Sukces Kamila Kożucha w Poznaniu!

opublikowane: 12 lut 2017, 10:02 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 12 lut 2017, 10:27 przez Zdjęcia ZSZ Bobowa ]
W dniach 8-10 lutego w Poznaniu odbył się centralny finał ogólnopolskiego 46 Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” 2017. Turniej ten przeznaczony jest dla najlepszych uczniów szkół budowlanych.
Do finału zakwalifikowało się poprzez eliminacje okręgowe  42 uczniów z całego kraju, podzielonych na siedem specjalności budowlanych. W gronie sześciu najlepszych dekarzy znalazł się nasz uczeń- Kamil Kożuch z klasy II b ZSZ, który w finale uzyskał doskonałe drugie miejsce w Polsce!
Zawodnicy najpierw musieli wykazać się wysoką wiedzą teoretyczną, a następnie samodzielnie wykonywali zlecone zadanie praktyczne. W przypadku dekarzy był to prawidłowo przeprowadzony montaż nowoczesnego okna dachowego. Kamil doskonale poradził sobie w obydwu częściach zmagań, mimo, że przyszło mu  mierzyć się z bardziej doświadczonymi uczniami klas trzecich. 
Zmagania finałowe odbywają się w czasie trwania Międzynarodowych Targów Poznańskich „BUDMA” w jednym z pawilonów wystawienniczych. Wszystko dzieje się na oczach ogromnej rzeszy uczestników targów budownictwa. Wszyscy finaliści i ich opiekunowie mieli w wolnych chwilach zapewnione bezpłatne zwiedzanie rozłożonych na 22 hektarach wystaw i prezentacji.
Całość zakończyła się uroczystą galą, na której podsumowania turnieju i wręczenia cennych nagród dokonało wiele znanych osób ze świata nauki, biznesu i polityki.
Kamil jako finalista został dodatkowo zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Serdecznie gratulujemy Kamilowi sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na tak zacnym forum.

Specjalne podziękowania składamy firmie Fakro –  hojnemu sponsorowi naszego wyjazdu i pobytu na wspomnianym turnieju.


                                                                     opiekun ucznia: Janusz Średniawa
   
  
  Comments