Aktualności‎ > ‎

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty

opublikowane: 9 wrz 2019, 13:33 przez Tomasz Gucwa
Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Zofii rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w bobowskim ZSZ.
Następnie w sali gimnastycznej szkoły spotkali się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Liczną- ponad 120 osobową grupę stanowili w tym roku uczniowie czterech klas pierwszych, którzy właśnie rozpoczynają naukę w tej placówce. Uczniowie ci pochodzą z różnych stron naszego regionu i bardzo cieszy fakt, iż mając do wyboru wiele szkół średnich – obdarzyli zaufaniem właśnie to miejsce. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania naszych uczniów i ich rodziców – powiedział dyrektor szkoły Pan Wojciech Szafraniec witając wracających po wakacjach młodych ludzi. 
Dla Was szkoła zmienia się ciągle na lepsze tak wizualnie, jak również w kwestii organizacji procesu nauczania i wychowania oraz zapewnienia bezpieczeństwa.
W tym dniu nie mogło zabraknąć odniesienia do 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Ciesząc się szczęściem życia w wolnej ojczyźnie, nie możemy zapominać o tragicznej historii tamtych lat i ludziach, którzy w obronie wolności i honoru oddali życie.
Obecny rok szkolny jest rokiem szczególnym dla ZSZ w Bobowej. Mija właśnie 120 lat od czasu powołania tej placówki do życia. Wiele ciekawych wydarzeń  w związku z tą rocznicą stanie się naszym udziałem już niebawem.

                       opracował: Janusz Średniawa
      zdjęcia: Piotr Ptaszkowski

Comments