Aktualności‎ > ‎

Pectus w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 13 kwi 2018, 12:05 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 13 kwi 2018, 12:16 ]
    10 kwietnia odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej finałowy koncert II Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu PECTUS. W poprzedzających go eliminacjach komisja konkursowa przesłuchała 26 uczestników prezentujących się w kategoriach: solo, duet oraz zespół.

Do występu w finale zakwalifikowano trójkę solistów, duet i dwa zespoły. Koncert finałowy z udziałem członków grupy PECTUS – Tomasza i Macieja Szczepaników, wielu zaproszonych gości i wypełnionej po brzegi młodzieżą okolicznych szkół sali gimnastycznej okazał się niezwykle atrakcyjnym artystycznie i emocjonalnie wydarzeniem. Zwycięzcą konkursu została Karolina Niepsuj z gimnazjum w Białej Niżnej, którą bracia Szczepanikowie wyróżnili z grona finalistów. Gorącymi brawami nagrodzono wykonany przez Karolinę w towarzystwie Tomasza Szczepanika na zakończenie koncertu utwór
 „To co chciałbym Ci dać”

          Dodatkową atrakcją spotkania był hiszpański taniec oraz tzw. mini Pectus
w wykonaniu dzieci z grupy „0” ze szkoły podstawowej w Bobowej.  Zebrani wysłuchali także koncertu  uczniów szkoły muzycznej w Bobowej i  Szalowej. Niemal 40 uczestników wzięło udział w konkursie wiedzy o zespole Pectus z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Zwyciężczyni została nagrodzona najnowszą płytą grupy. W specjalnie zaaranżowanej rozmowie bracia Szczepanikowie ciekawie opowiadali o pracy
i codziennym życiu.
Nie zabrakło sentymentalnych wspomnień i odniesień do okresu, kiedy Tomasz Szczepanik był uczniem technikum w ZSZ w Bobowej.

          Na zakończenie wykonano wiele pamiątkowych zdjęć a artyści

 rozdali mnóstwo  autografów.

Wspólny uroczysty obiad w gościnnych progach bobowskiego internatu był dobrą okazją do rozmów, wspomnień i planów dotyczących przyszłorocznej edycji tego sympatycznego konkursu.

 

Szczegółowy wykaz uczestników, zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości portalu:  naszabobowa.pl, bobowa24 oraz radio RDN Nowy Sącz.

 

                                                                                        Źródło: ZSZ w Bobowej

Fotorelację z wydarzenia można znaleźć również na stronie NaszaBobowa oraz rdn.małopolska. Zapraszamy :)


Film z YouTube

Comments