Aktualności‎ > ‎

Nowy Rok Szkolny w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 14 wrz 2020, 01:46 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 16 wrz 2020, 04:46 ]
  
 Po dłuższej, spowodowanej pandemią przerwie, uczniowie naszej szkoły znów mogli spotkać się ze sobą i z Gronem Pedagogicznym, biorąc udział w uroczystej inauguracji kolejnego roku szkolnego. 
Całość rozpoczęto  Mszą Świętą w kościele parafialnym, po czym udano się do sali gimnastycznej na spotkanie przygotowane przez uczniów i wychowawców klas drugich, oraz szkolny zespół GAGATKI.

Ciesząc się z rozpoczęcia nowego roku nie zapomniano o smutnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypominanie tych ponurych chwil w historii naszej ojczyzny jest dobrą okazją do zwrócenia uwagi na fakt, iż żyjąc obecnie w wolnym kraju, często tego nie doceniamy. Musimy też pamiętać, że wolności, bezpieczeństwa i dobrobytu Polski ciągle musimy strzec, chociażby solidną nauką, pracą oraz godnym i odpowiedzialnym zachowaniem.

Przestrzeganie zaleceń sanitarnych w pewien sposób ogranicza organizację takich uroczystości jak i samego roku szkolnego, mimo to w optymistycznym nastroju rozpoczynamy, mając nadzieję na pokonanie wszelkich trudności.

Szczególne słowa zachęty kierujemy do uczniów, licznych w tym roku, klas pierwszych technikum i szkoły branżowej. Mamy nadzieje, że szybko polubicie nowe miejsce nauki
i pracy, zawsze z dumą mówiąc o nim „moja szkoła”

Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniowskiej braci życzymy zdrowia, wytrwałości i jak najlepszych efektów pracy
w nowo rozpoczętym roku szkolnym.Comments