Aktualności‎ > ‎

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje dla mieszkańców

opublikowane: 30 cze 2020, 00:50 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 00:52 ]
Dzień dobry,

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT NOWOTARSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną.Zachęcamy do korzystania ze świadczeń,  na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji. Chcemy aby informacja trafiła do możliwie największej liczby mieszkańców.

LINK DO FILMIKU:
publikacja na portalu społecznościowym YouTubehttps://youtu.be/MAHGmyBCyrA

publikacja na tematycznym profilu na Facebookuwww.fb.com/pomocprawna.sursumcorda/videos/268888730859004/?t=51


Ponadto, przekazujemy linki do trzech filmików edukacyjnych z zakresu: mediacji, praw konsumenckich oraz cyberprzemocy, które także mogą zostać wykorzystane i opublikowane na Państwa serwisachdo czego zachęcamy.

Mamy przekonanie, że szczególnie w tym czasie dynamicznych zmian w prawie - wielu mieszkańców może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, również dla osób prowadzących jednoosobową działalnosc gospodarczą, które w przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie zatrudniali pracowników.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu - https://bip.malopolska.pl/spgorlice,m,288869,nieodplatna-pomoc-prawna.html


Z nadzieją na życzliwą współpracę,

--
z wyrazami szacunku:

Sabina Kowalczyk
Koordynator projektu

Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 / 535 332 822
Comments