Aktualności‎ > ‎

Małopolska Noc Naukowców

opublikowane: 3 paź 2016, 13:22 przez Renata Pękala
30 września br grupa 22 uczniów klas IV a, IVb oraz IIIa uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu naukowym.
Uczniowie wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców-imprezie , której koordynatorem  jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Na wszystkich miłośników nauki czekały niezwykłe pokazy, fascynujące warsztaty, ciekawe konkursy  i inne niepowtarzalne atrakcje. W programie można było znaleźć różnorodne aktywności: warsztaty, eksperymenty, pokazy laboratoryjne, demonstracje, spotkania z naukowcami, konkursy, gry itp.
Wszystkie te działania z pewnością przybliżą pracę naukowców, pozwolą też wspólnie śmiać się i bawić, a dla wielu młodych ludzi być może staną się zachętą do wybrania kariery naukowej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach i warsztatach na Akademii Pedagogicznej pt „Salon Kartezjusza czyli algebra i geometria w jednym”, „Salon krzywych luster , 0=1 i inne patologie” oraz „Salon gier (niehazardowych)”

Następnie  w instytucie informatyki AGH wzięli udział w pokazach  :  „Automatyczny robot humanoidalny Nao”, „ Laboratorium robotów mobilnych” oraz „Laboratorium wizualizacji trójwymiarowej i wirtualnej rzeczywistości”

Nie zabrakło również czasu na spacer po krakowskim rynku i wysłuchanie hejnału z Kościoła Mariackiego. Opiekunami grupy byli: Renata Pękala i Beata Forczek-Serafin.

Małopolska Noc Naukowców- Kraków


Comments