Aktualności‎ > ‎

Jesienna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Stróżach

opublikowane: 19 wrz 2017, 11:42 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 20 wrz 2017, 00:45 ]
Kolejna Spartakiada, w której jako wolontariusze wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odbyła się 7 września. Od wielu lat dwa razy w roku bierzemy udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, będącym szczególną lekcją empatii, integracji
 i tolerancji. Tym razem na zaproszenie Fundacji senatora Stanisława Koguta do Stróż przybyli niepełnosprawni nie tylko z województwa małopolskiego. Byli również goście ze Śląska, Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego. Piękna pogoda sprzyjała rywalizacji sportowej oraz integracji i wspólnej dobrej zabawie, bo taki jest główny cel Spartakiady.

            Jak zawsze nasi uczniowie-wolontariusze stanęli na wysokości zadania, sprawnie wykonując powierzone im prace. W 26 osobowej grupie znalazło się kilku uczniów klas pierwszych, co nas cieszy szczególnie. Mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie chętnych, aby w swoim wolnym czasie pomóc bardziej potrzebującym w kolejnych edycjach Spartakiady.

Za właściwą postawę i zaangażowanie – dziękujemy!

Nauczyciele-wolontariusze: Maria Gucwa, Janina Maliniak, Ewa Brońska, Anna Szumińska, ks. Jarosław Kokoszka, Wojciech Szafraniec, Janusz Średniawa, Pan Mariusz Iwański.

                       

                                      relacja:   Janusz Średniawa

                               zdjęcia: Eryk Białobrzeski i inni

Spartakiada wrzesień 2017


Comments