Aktualności‎ > ‎

Zapraszamy na inscenizacja stanu wojennego z udziałem uczniów naszej szkoły.

opublikowane: 8 gru 2016, 14:03 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 8 gru 2016, 14:22 ]
W niedzielę (11 grudnia) na rynku w Bobowej odbędzie się inscenizacja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. , przygotowana po raz drugi przez Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 PSP Nowy Sączu przy udziale zaprzyjaźnionych rekonstruktorów z innych stowarzyszeń.
Widzowie obejrzą m.in. piesze i zmotoryzowane patrole Milicji Obywatelskiej i ZOMO, kontrole przechodniów oraz przemarsz demonstrantów, zakończony starciem z "siłami porządkowymi".

Widowisku historycznemu, odtwarzającemu wydarzenia sprzed 35 laty będzie towarzyszyć wystawa eksponatów i dokumentów związanych z „Solidarnością".
Zapowiedz filmowa przygotowana przez Sławomira Ligęze z klasy IV Technikum Informatycznego.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w rekonstrukcji wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Mile widziane stroje z okresu stanu wojennego - zachęcają organizatorzy.

W rekonstrukcji wezmą udział stowarzyszenia: PTH Nowy Sącz, G.R. H Gorlice 1915, Żandarmeria Nowy Sącz, Błyskawica Nowy Targ, G.R.H. 3 Pułk Strzelców Podhalańskich oraz uczniowie ZSZ w Bobowej, a wszystko rozpocznie się się o godz. 15:00.

Comments