Aktualności‎ > ‎

III WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW OHP W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

opublikowane: 22 maj 2019, 04:37 przez Alicja Iwańska   [ zaktualizowane 22 maj 2019, 04:47 ]
16 maja w Centrum Sportu i Rekreacji, na Hali im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się III Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Chłopców OHP. Drużynę gorlickiego hufca w znacznej mierze wsparli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej w składzie: Dawid Cieśla, Arkadiusz Śliwa i Marcin Baran.

W zawodach wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn, z których w drodze losowania wyłoniono drużyny przeciwne i przystąpiono do rozgrywek. Zmagania sportowe toczyły się jednocześnie na trzech boiskach, pod czujnym okiem sędziów, a nad bezpieczeństwem młodzieży czuwał ratownik medyczny. Zawodnicy walczyli z ogromną determinacją o każdy punkt, a opiekunowie drużyn oraz kibice śledzili emocjonującą rywalizację siatkarzy. Po zaciętej walce po raz drugi z rzędu najlepszą drużyną w województwie okazała się reprezentacja 6-38 Hufca Pracy w Gorlicach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej, a trzecie miejsce przypadło drużynie 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz Małopolską Wojewódzką Komendę OHP. 
Przedsięwzięcie miało na celu upowszechnienie sportu wśród młodzieży, popularyzację aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszej drużyny siatkarzy na szczeblu wojewódzkim. Turniej zakończył Wojewódzki Komendant OHP dziękując uczestnikom za prawdziwie sportową rywalizację, życzył młodzieży, aby rozwijała swoje pasje i z determinacją dążyła do osiągania postawionych sobie celów.

Comments