Aktualności‎ > ‎

FESTIWAL BEAUTY FAIR – BEAUTY HAIR W SOSNOWCU

opublikowane: 1 gru 2015, 04:19 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 3 gru 2015, 02:43 przez Renata Pękala ]
W dniach 21.-22.11 uczennice klas fryzjerskich ZSZ w Bobowej odbyły wizytę szkoleniowo-zapoznawczą na targach fryzjerskich w Sosnowcu.

Organizowane pokazy strzyżeń, upięć, koloryzacji czy szybkich stylizacji „step by step” poszerzyły kompetencje naszych koleżanek. Firmy ByBylliss Pro, Lecher, Sed Fryz, Bea Belza, Lok czy Elgon zadbały aby dziewczęta poznały obecne trendy fryzjerskie, nowe techniki strzyżeń oraz zapoznały się z najnowszymi produktami do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Gwiazdą wieczoru był francuski stylista Jean Marie Contreras. Uczennice i opiekunki pani Joanna Gucwa i pani Beata Forczek - Serafin były oczarowane zarówno jego wiedzą, jak i nienagannym wyglądem. Niepowtarzalną okazją było również skorzystanie z wykładów Adam Szulca czy Zdzisława Bińkowskiego – mistrzów fryzjerstwa.

Należy również wspomnieć, iż uczennica klasy IV bT Karolina Wietecha brała udział w konkursie o Puchar Śląska. Zawodniczki zobowiązane były do wzięcia udziału w dwóch konkurencjach i wykonać odpowiednio: w I etapie upięcie wieczorowe oraz w II etapie strzyżenie dzienne. Różne stylizacje, kolorystyka włosów oraz umiejętności inny uczestniczek konkursu wpływały mobilizująco na naszą koleżankę. Niezawodne okazały się oczywiście uczennice naszej szkoły. Które podczas trwania konkurencji cały czas kibicowały Karolinie oraz wspierały ją. Mimo, iż nie udało się zdobyć miejsca na podium my i tak jesteśmy pełni podziwu dla odwagi oraz umiejętności jakimi się wykazała.

Wiele atrakcji, szkoleń oraz wspólna noc zmęczyły nasze koleżanki. Jednak już zapowiedziały, że wracają za rok do hali Expo Silesia. Miejmy nadzieję, iż wraz z nowymi zdobytymi umiejętnościami uczennice naszej szkoły zdobędą nowych klientów w przychodni fryzjerskiej „O mały włos”.

                                                                                                                               Opracowały: uczennice kl. IV b T

targi fryzjerskie


Comments