Aktualności‎ > ‎

Dzień Otwarty w naszej szkole!!!

opublikowane: 25 mar 2015, 00:32 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 31 mar 2015, 02:56 przez Tomasz Gucwa ]
Kolejny Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej już za nami
Zdaniem odwiedzających szkołę w tym dniu było,
jak przystało na młodzieżową imprezę radośnie i kolorowo, ale przede wszystkim było merytorycznie.

Dzięki atrakcyjnie przygotowanym stanowiskom tematycznym
oraz ekspozycjom przybywający tu licznie gimnazjaliści mogli dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2015/2016, która obejmuje możliwość kształcenia w czterech zawodach na poziomie technikum i czterech na poziomie szkoły zawodowej.

Przedstawiciele firmy FAKRO szczegółowo przybliżyli nowo oferowany zawód – dekarz, który będzie realizowany przy merytorycznej i materialnej współpracy z tą firmą.

W tym dniu szkołę odwiedziło ok. 280 gimnazjalistów z bliżej i dalej położonych miejscowości. Większość przybyła w grupach zorganizowanych, wiele osób zdecydowało się także na przyjazd indywidualny.

Wszyscy przybywający uczniowie otrzymali ulotki i foldery informacyjne oraz okolicznościowe upominki.

Z pewnością nikt nie nudził się oglądając część artystyczną, specjalnie na ten dzień przygotowaną. Występy zespołu wokalno- instrumentalnego, barwny pokaz strojów i fryzur wiosennych, przedstawienie w wykonaniu grupy teatralno- kabaretowej czy ciekawy choreograficznie układ taneczny w wykonaniu grupy dziewcząt
to tylko niektóre atrakcje tej części spotkania.

Zgromadzeni mogli także obejrzeć filmy ukazujące różne aspekty codziennego funkcjonowania szkoły. 
Mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o zawodach nauczanych w tej placówce. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

W ostatnich dniach zmieniono szatę graficzną strony internetowej szkoły, w Bobowej pojawiły się także banery informacyjne w podobnym układzie, swój wygląd zmieniła również ulotka informacyjna o szkole.

Placówka zyskała miano szkoły partnerskiej z firmą FAKRO. To zobowiązuje, ale zdecydowanie poprawia możliwości kształcenia zawodowego.

W rozmowach z odwiedzającą szkołę w tym dniu młodzieżą daje się zauważyć zdecydowanie większe zainteresowanie kształceniem zawodowym niż w latach ubiegłych – co wpisuje się
w ogólnopolską tendencję w tej kwestii.

Dzień otwarty to wyjątkowy i szczególny dzień w całym roku szkolnym. Dziś nawet przyroda zgotowała nam rzadką atrakcję w postaci częściowego zaćmienia słońca, które zdarza się raz
na kilka lat. Zjawisko to mogliśmy obserwować dzięki specjalnie na tę okoliczność przygotowanym szkiełkom obserwacyjnym. Może i słoneczko puszcza do nas oko w tym wyjątkowym dniu.. ;-)
opracował: Janusz Średniawa 

Dzień otwarty 2015

 
Comments